CSRN2010FKR200
Mfr.Part #
CSRN2010FKR200
Description
RES 0.2 OHM 1% 1W 2010
Features :
Current Sense
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
200 mOhms
Supplier Device Package :
2010
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±1%